Náš všestranný systém Zen Projekt 8 vám pomôže zmeniť vaše telo nielen pravidelným cvičením, ale aj správnou výživou. Ale pokiaľ ide o chudnutie, je jedno slovo, ktoré treba mať na pamäti vždy – metabolizmus! Takže ak chcete zhodiť niekoľko kilogramov, ponúkam vám 5 jednoduchých tipov, ako si udržať svoj metabolizmus na „vysokom prevodovom stupni“.

  1. Jedzte častejšie

Častejšie jedenie však nesmie znamenať hneď zvýšenie objemu kalórii. Odporúčame ostať pri „overenom“ množstve jedla, kedy vaša hmotnosť nestúpa ani neklesá. Rozdeľte si ho však rovnomerne počas celého dňa. Jednoducho jedzte vyvážené množstvo bielkovín, sacharidov a tukov každé tri hodiny. To rozprúdi vás metabolizmus a donúti telo spáliť kalórie namiesto toho, aby ich ukladalo na horšie časy.

  1. Hýbať sa je dôležité

Urobiť 10 000 krokov denne by sa mal snažiť skutočne každý z nás. Akýkoľvek pohyb totiž dokáže výrazne pomôcť udržať váš bežiaci metabolizmus na „vyššom prevodovom stupni“.

  1. Dodržujte pitný režim

Po prijatí tekutín sa váš metabolizmus do 10 minút zrýchli a v takomto režime ostáva približne pol hodiny. Častejším pitím ho preto udržíte v neustálej aktivite. Ideálne je denne prijať 2 až 2,5 litra tekutín (v letnom období ešte o niečo viac). Súčasne sa uistite, že váš nápoj je chladnejší – stratíte tým navyše ďalšie kalórie, pretože vaše telo bude pracovať na zohriatí prijatej tekutiny.

  1. Konzumujte viac proteínov

Zvýšený príjem bielkovín napomáha rýchlejšiemu a efektívnejšiemu spaľovaniu tukov. Dbajte na to, aby 20 % celkového kalorického príjmu tvorili práve bielkoviny. Udržíte tak váš metabolizmus na „zrýchlenom stupni“ a zabránite jeho spomaleniu, aj keď je práve v pokoji.

  1. A pohyb ešte raz

Netreba veľa. Choďte si zabehať, vezmite si turistické palice, alebo si zacvičte na zemi. Aj tieto malé zmeny urobia viac, akoby ste sa vôbec nehýbali. Vaše telo tak spáli o 5 – 10 % kalórii viac.

Existuje množstvo spôsobov ako sa zbaviť prebytočného tuku a udržať si svoje dokonalé telo. Pozrite si náš program Zen Projekt 8 a medzitým si vyskúšajte uvedené metódy naštartovania vášho metabolizmu. Myslím, že si to zaslúžite!

Pin It on Pinterest

Share This